Środki smarne firmy DAF to integralna składowa oferty DAF Genuine Parts, stanowiąca wyraz naszych starań o satysfakcję klientów. Dzięki szerokiej ofercie środków smarnych firmy DAF jesteśmy w stanie zaproponować środki smarne do każdego modelu silnika firmy PACCAR.

Oferta środków smarujących firmy DAF zawiera wszelkie rodzaje olejów silnikowych, od olejów o wysokiej wydajności po zmniejszające zużycie paliwa, od olejów mineralnych po syntetyczne. Oleje układu napędowego również stanowią ważną część oferty środków smarnych firmy DAF, a składają się na nie oleje przekładniowe do ręcznych i automatycznych skrzyni biegów oraz oleje do mechanizmów różnicowych. Jako uzupełnienie oferty zapewniamy również kompletną gamę płynów chłodzących.

Wszystkie wybrane środki smarne firmy DAF pełnią pięć istotnych funkcji, aby spełnić wymogi wysokich standardów firmy DAF oraz uzyskać jej zatwierdzenie.

1. Smarowanie

Części metalowe w silnikach poruszają się z bardzo dużą prędkością i charakteryzują się niezwykle małą tolerancją odchyleń odległości. Dlatego tak ważne jest zapewnienie prawidłowego smarowania.

2. Uszczelnienie

Mimo że tolerancja odchyleń odległości między tłokiem i ścianą cylindra jest bardzo mała, występuje między nimi minimalna przerwa. Olej pomaga uszczelnić tę przerwę oraz utrzymać stopień sprężania, a tym samym moc silnika.

3. Chłodzenie

Mniej znaną, lecz również bardzo ważną funkcją oleju silnikowego jest przekazywanie temperatury. Przewodzi on ciepło z bardziej rozgrzanych stref silnika i rozprasza je, przechodząc przez chłodnicę oleju.

4. Czyszczenie

Detergenty zawarte w oleju pomagają zapobiegać tworzeniu nagarów na gorących powierzchniach. W ten sposób silnik, a w szczególności jego tłoki, pozostają czyste oraz zapobiega to przywieraniu pierścieni tłokowych.

5. Zapobieganie powstawaniu rdzy

Proces spalania wewnątrz silnika powoduje powstawanie kwasów, które mogą powodować korozję. Olej zawiera specjalne detergenty, które neutralizują powstające kwasy, zapobiegając tworzeniu rdzy.

Więcej
Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej