Firma DAF oferuje największy asortyment artykułów zamiennych w branży.

Firma DAF posiada w swojej ofercie wysokiej jakości zamienniki dla wielu elementów, takich jak silniki, alternatory i skrzynie biegów. Produkty te znane są jako oryginalne części zamienne firmy DAF, które oferuje największy asortyment artykułów zamiennych w branży.
Firma DAF posiada swoją własną placówkę produkcyjną, w której specjaliści regenerują zużyte elementy pod nadzorem pracowników działu doskonalenia produktów.

Podobnie jak oryginalne części DAF, części zamienne spełniają najwyższe standardy jakości. Są one produkowane i testowane zgodnie z przyjętymi przez firmę DAF standardami. Dzięki temu jakość części zamiennych jest porównywalna do jakości części oryginalnych. Dlatego też części zamienne DAF objęte są takimi samymi warunkami gwarancji, jak oryginalne części DAF.

Stosowanie części regenerowanych ma pozytywny wpływ na środowisko, a ponadto może prowadzić do znaczącego obniżenia kosztów. Korzystanie z części zamiennych firmy DAF umożliwia znaczące obniżenie kosztów eksploatacji dzięki wymianie całych podzespołów po atrakcyjnych cenach.

Przejdź do:

 

Silniki

Korzyści płynące z wyboru silnika zamiennego firmy DAF:
 • Wyprodukowany według oryginalnej specyfikacji firmy DAF
 • Szczegółowo przetestowany
 • Korzystny stosunek ceny do jakości
 • Większa dyspozycyjność pojazdu
 • Pełna gwarancja firmy DAF
Oryginalne części zamienne firmy DAF – Silniki

Gdy zachodzi potrzeba wymiany uszkodzonego lub zużytego silnika, oferta oryginalnych części zamiennych firmy DAF zapewnia wybór fabrycznie wyremontowanych silników zamiennych. Jakość takiej jednostki napędowej odpowiada jakości oryginalnego silnika firmy DAF, gdyż zarówno podczas procesu produkcji, jak i remontu obowiązują te same rygory jakościowe. Silnik zamienny z oferty oryginalnych części zamiennych firmy DAF jest równie dobry co nowy, z dodatkowym atutem w postaci zdecydowanie niższej ceny. Firma DAF ma w ofercie szeroki zakres typów komponentów, włączając w to krótkie i długie kadłuby, jak również całe silniki zamienne, i dostarcza odpowiednie rozwiązanie dla każdego rodzaju naprawy.

Silnik zamienny o wartości dodanej

Niezawodność, zużycie paliwa, koszty konserwacji, wartości emisji i gwarancja to kluczowe czynniki brane pod uwagę podczas wyboru pojazdu DAF. To samo więc musi mieć zastosowanie w przypadku silnika zamiennego. Firma DAF Trucks zajmuje się całym procesem demontowania i ponownego montowania tych silników, podobnie jak nowych. Wyremontowane silniki są następnie testowane dokładnie w tych samych warunkach co nowe silniki. Dopiero po szczegółowej analizie wyników testów silniki zostają dopuszczone do sprzedaży. Dlatego właśnie oryginalny silnik zamienny firmy DAF oferuje oczywistą wartość dodaną w porównaniu z silnikiem wyremontowanym w warsztacie klienta lub przez inne firmy. Zamontowanie silnika zamiennego firmy DAF może także korzystnie wpłynąć na wartość ciężarówki przy sprzedaży.

 

Skrzynia

Korzyści płynące z wyboru zamiennej skrzyni biegów firmy DAF:
 • W każdym względzie dopasowana do układu napędowego DAF
 • Minimalne tarcie obniżające zużycie paliwa
 • Wysoka jakość po atrakcyjnej cenie
 • Gwarancja jak przy zakupie nowej skrzyni biegów
 • Technologia przyjazna środowisku dzięki powtórnemu użyciu materiałów.
 • Z góry znane koszty (w przeciwieństwie do naprawy)
 • Krótki czas naprawy dzięki wymianie całych komponentów
Oryginalne części zamienne firmy DAF – Skrzynie biegów

Zamienna skrzynia zmieniająca biegi równie sprawnie jak nowa? Z fabryczną gwarancją?

Tak, to naprawdę możliwe, gdyż fabrycznie wyremontowane zamienne skrzynie biegów z oferty oryginalnych części zamiennych firmy DAF zapewniają jakość nowej jednostki po cenie części zamiennej. Firma DAF posiada oryginalną zamienną skrzynię biegów praktycznie dla każdego modelu ciężarówki.

Optymalna sprawność i niezawodność

Skrzynia biegów stanowi niezbędne ogniwo układu napędowego ciężarówki. Pozwala na jazdę na odpowiednim biegu w najbardziej ekonomiczny sposób, bez względu na ładunek i prędkość. Przy silnikach powyżej 500 KM siły powstające w skrzyni biegów mogą łatwo wzrosnąć do tysięcy niutonometrów. Działanie takich sił stawia wysokie wymagania pod względem wytrzymałości skrzyni biegów.

Nikt nie chce podejmować niepotrzebnego ryzyka, więc naturalną rzeczą jest szukanie najwyższej jakości przy wymianie uszkodzonej skrzyni biegów. Zamienna skrzynia biegów z oferty oryginalnych części firmy DAF , dostępna wraz z pełną fabryczną gwarancją, zapewnia optymalną sprawność, niezawodność i komfortową zmianę biegów.

 

Sprzęgło

Korzyści płynące z wyboru zamiennego sprzęgła firmy DAF:
 • Wyprodukowane według oryginalnej specyfikacji firmy DAF
 • Większa dyspozycyjność pojazdu
 • Korzystny stosunek ceny do jakości
 • Dostępne od ręki
 • Pełna gwarancja firmy DAF
Oryginalne części zamienne firmy DAF – Sprzęgła

Gdy przychodzi czas na naprawę uszkodzonego lub zużytego sprzęgła, usługa wymiany firmy DAF oferuje możliwość wyboru fabrycznie wyremontowanego sprzęgła. Jakość tego zamiennego komponentu odpowiada jakości nowej jednostki, gdyż zarówno podczas procesu produkcji, jak i remontu obowiązują te same rygory jakościowe. Oryginalne zamienne sprzęgło z oferty oryginalnych części zamiennych firmy DAF jest więc równie dobre jak nowe, z dodatkowym atutem w postaci zdecydowanie niższej ceny.

Maksimum sprawności

Sprzęgło jest kluczowym elementem układu napędowego i w praktyce bardzo często podlega intensywnemu zużyciu. W najtrudniejszych warunkach musi zachować maksimum sprawności, równocześnie zapewniając kierowcy odpowiednią wygodę poprzez tłumienie drgań. Dlatego właśnie sprzęgło firmy DAF składa się z idealnie dobranych komponentów najwyższej jakości.

 

Rozruszniki

 • Pod każdym względem dopasowane do danej ciężarówki DAF
 • Najwyższa wydajność
 • Najwyższa niezawodność
 • Najdłuższy okres użytkowania
 • Minimalny hałas nie wpływający na komfort
 • Gwarancja jak przy zakupie nowych części
 • Technologia przyjazna środowisku dzięki powtórnemu użyciu materiałów
 • Z góry znane koszty (w przeciwieństwie do naprawy)
 • Szeroki wybór
 • Łatwy sposób zamawiania, krótki czas dostawy
 • Najszerszy asortyment w branży
Oryginalne części zamienne firmy DAF – Rozruszniki i alternatory

Niezawodność to najistotniejsza cecha pojazdu ciężarowego, ponieważ każdy przestój natychmiast wpływa na wynik ekonomiczny. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl kiedy mowa o sprawności pojazdu, jest niezawodny rozruch silnika. Zależy on nie tylko od potężnego rozrusznika, ale również od niezawodnego akumulatora zasilanego z kolei przez alternator.

Te trzy komponenty muszą być idealnie do siebie dobrane, aby zapewnić pewny rozruch i odpowiednie zasilanie wszystkich elektrycznych i elektronicznych urządzeń nowoczesnej ciężarówki DAF. Dlatego najlepszym wyjściem jest wybór oryginalnych części DAF w razie konieczności wymiany alternatora lub rozrusznika. Zapobiegnie to niemiłym niespodziankom.

Optymalna sprawność i niezawodność

Łańcuch jest tak silny, jak jego najsłabsze ogniwo. Przykładowo, nowy akumulator podłączony do alternatora o niewystarczającym ładowaniu nigdy nie zapewni takiej wydajności jakiej można by od niego wymagać. Łatwo to zauważyć podczas rozruchu silnika, zwłaszcza w zimie, jak również kiedy nie ma wystarczająco silnego prądu zasilającego wyposażenie i oświetlenie kabiny.

Dlatego właśnie, oprócz niezrównanej jakości akumulatorów, oferta oryginalnych części zamiennych firmy DAF zawiera także alternatory i rozruszniki po atrakcyjnych cenach. Są one dosłownie tak dobre jak nowe i zostały zregenerowane dokładnie według specyfikacji fabrycznych. W ten sposób każde ogniwo łańcucha zostaje zoptymalizowane, dzięki czemu nadal można polegać na układzie elektrycznym ciężarówki, uzyskując optymalną sprawność i niezawodność.

Więcej
Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej