#DAF Efficiency Champion

Oprócz prestiżowych wyróżnień, takich jak „International Truck of the Year” za rok 2022 i 2023, przyznanych nowym modelom XD, XF, XG i XG+ firma DAF otrzymała wiele innych znaczących nagród w uznaniu najlepszej wydajności w branży, jaką mogą pochwalić się pojazdy ciężarowe DAF nowej generacji. Te osiągnięcia stanowią doskonałą okazję, aby zaprezentować Efficiency Champion – nową serię pojazdów holenderskiej marki.

 

Ważne nagrody za najlepszą wydajność

  • Green Truck Award 2023
  • Najniższe łączne zużycie paliwa w konkursie European Truck Challenge
  • Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój

 

Seria Efficiency Champion obejmuje modele XD, XF, XG, XG+

  • Specjalna konfiguracja zapewniająca najwyższą oszczędność paliwa
  • Nowe oprogramowanie silnika
  • Klasa 3 emisji CO2zapewniająca oszczędności na opłatach drogowych w Niemczech (Maut) na poziomie do 1,6 eurocenta na kilometr
  • Gotowość do jazdy na HVO
  • Najnowsze systemy ADAS w standardzie
  • Dostępność od stycznia 2024 r.

W 2023 roku DAF otrzymał wiele prestiżowych nagród za wydajność swoich pojazdów. Po przejściu szeregu kompleksowych testów model DAF XF 450 nowej generacji otrzymał tytuł „Green Truck 2023”, przyznany przez czołowe niemieckie magazyny branżowe „VerkehrsRundschau” i „Trucker” w uznaniu najniższego w branży zużycie paliwa i niskiej emisji CO2.

Wkrótce potem uznany niemiecki magazyn „Truck & Trailer Welt” przeprowadził test porównawczy „European Truck Challenge”, w którym XF 450 po raz kolejny wyróżnił się najniższym łącznym zużyciem paliwa i płynu AdBlue oraz najniższymi kosztami eksploatacyjnymi.

Z kolei w zeszłym miesiącu XF 450 otrzymał przyznawaną przez niemiecką gazetę „Transport” Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój, która stanowi kolejne potwierdzenie wiodącej wydajności pojazdów ciężarowych DAF nowej generacji.

Mistrzowie wydajności

Aby uczcić tę imponującą listę osiągnięć, DAF wprowadza na rynek modele XD, XF, XG i XG+ z serii Efficiency Champion. Pojazdy te będą dostępne z silnikami PACCAR MX-11 i MX-13 oraz różnymi wariantami kabin.

Każdy pojazd z serii Efficiency Champion będzie w standardzie wyposażony w pełny zakres rozwiązań oszczędzających paliwo, w tym system DAF Digital Vision (kamery zamiast lusterek) oraz kompletny pakiet aerodynamiczny ze spojlerami, fartuchami bocznymi, osłonami bocznymi i specjalną osłona podwozia optymalizującą przepływ powietrza. Pojazdy z tej serii będą również zaopatrzone w opony o niskim oporze toczenia, tempomat przewidujący w standardzie oraz mocny hamulec silnikowy PACCAR MX.

Łącząc wszystkie powyższe zalety z niezwykle niską masą i zaawansowanymi układami pokładowymi, takimi jak tempomat adaptacyjny, seria Efficiency Champion wyznacza nowe standardy wydajności w transporcie.

Nowe oprogramowanie silnika

Wydajność zoptymalizowano jeszcze bardziej dzięki zastosowaniu oprogramowania silnika nowej generacji, dostępnego w ramach aktualizacji w przypadku wszystkich już dostarczonych pojazdów DAF nowej generacji.

Nowe oprogramowanie gwarantuje nie tylko cichą i zrównoważoną pracę silnika, ale jest również gotowe do użycia w przyszłych dodatkach do internetowej platformy zarządzania flotą DAF, której celem jest ułatwienie przeglądów profilaktycznych. Pozwoli to na stały kontakt pojazdu ciężarowego z bazą i dealerem, aby możliwe było proaktywne zalecenie (w razie potrzeby) profilaktycznego przeglądu w celu zapewnienia maksymalnej dostępności pojazdu.

Najkorzystniejsze stawki systemu Maut

Za sprawą optymalnej wydajności i niskiej emisji dwutlenku węgla pojazdy z serii Efficiency Champion mogą być zaliczone do klasy 3 emisji CO2 przez okres do sześciu lat, dzięki czemu podlegają najniższym opłatom drogowym nakładanym w Niemczech na pojazdy z konwencjonalnym układem napędowym. Oszczędności na opłatach Maut mogą sięgać w ich przypadku do 1,6 centa na kilometr, co w kontekście przebiegów pokonywanych przez pojazdy ciężarowe przekłada się na znaczące oszczędności.

HVO

Pojazdy DAF XD, XF, XG i XG+ z serii Efficiency Champion są również w pełni przystosowane do jazdy na HVO — hydrorafinowanym oleju roślinnym. Najnowsza generacja biopaliw może ograniczyć emisję CO2 nawet o 90% i w istotny sposób przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego modeli DAF nowej generacji.

Najnowocześniejsze systemy ADAS

Zamawiający pojazdy DAF XD, XF, XG lub XG+ nowej generacji z serii Efficiency Champion otrzymają je w 2024 r. Oznacza to, że zaawansowany pakiet układów wspomagających kierowcę (ADAS), obejmujący m.in. najnowsze wersje systemów Advanced Emergency Braking System, Drive-off Assist, DAF Side & Turn Assist, Speed Limit Recognition i Lane Departure Warning System, będą dostarczane w standardzie.

Najniższe koszty eksploatacji

„Każdy pojazd DAF XD, XF, XG i XG+ nowej generacji jest niekwestionowanym mistrzem wydajności w swoim segmencie” — mówi Bart Bosmans, członek zarządu DAF odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. „Zgodnie z filozofią DAF Transport Efficiency pojazdy ciężarowe z serii Efficiency Champion są kolejnym potwierdzeniem naszej czołowej pozycji w tym obszarze. Te niezwykle wydajne modele gwarantują każdemu operatorowi najniższe koszty zużycia paliwa i najkorzystniejsze stawki Maut”.

Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej