#Boekestijn Transport & Jerzy Dudek

Jerzy Dudek, Boekestijn Transport Service i DAF-y XG razem w… meczu piłkarskim

Jak ciągniki siodłowe DAF radzą sobie na boisku piłkarskim? Zobacz to na wyjątkowym wideo!

Ciągnik siodłowy marki DAF był pierwszym pojazdem we flocie założonej w 1994 roku firmy Boekestijn Transport Service. Po trzech dekadach działalności holenderski przewoźnik dysponuje już blisko tysiącem samochodów ciężarowych. Tylko w bieżącym roku ESA Trucks Polska dostarczyła tej firmie 150 DAF-ów. Kluczyki do jubileuszowego, 150. egzemplarza modelu XG osobiście odebrał Sjef Boekestijn, COO Boekestijn Transport Service. Podczas wyjątkowej uroczystości przekazał mu je bohater z dzieciństwa – Jerzy Dudek, którego drogę po mistrzostwo Holandii Sjef Boekestijn obserwował na stadionie Feyenoordu Rotterdam.

Początki Boekestijn Transport Service sięgają 1994 roku. Blisko 30 lat temu firmę założyli Arno i Peter Boekestijn, którzy zaczęli od jednej ciężarówki, jednego komputera i biura zaaranżowanego w… starej sypialni. Holenderskie przedsiębiorstwo już na samym początku działalności zaufało marce DAF i wkrótce – w 1995 roku – powiększyło firmową flotę, dołączając do niej trzy ciągniki siodłowe DAF 95. Zakupiono je z myślą o prowadzeniu transportu w krajach Europy Wschodniej, co wkrótce stało się specjalnością firmy. W 2000 roku Holendrzy zdecydowali się na otwarcie filii w Polsce. Pierwsze lata nowego stulecia to okres dynamicznego rozwoju, dzięki któremu liczba pojazdów w barwach Boekestijn Transport Service wzrosła aż o 50 egzemplarzy – do 68 łącznie. W 2004 roku przedsiębiorstwo uzyskało certyfikat ISO:9001, a 10 państw Europy Środkowej weszło do Unii Europejskiej, co wkrótce ułatwiło działalność przewozową. Liczbę 100 pojazdów we flocie przekroczono jeszcze w 2010 roku, a od 2011 roku każdy nowy samochód ciężarowy z logo Boekestijn był wyposażony w blokadę alkoholową.

Obecnie firma operuje już blisko tysiącem pojazdów ciężarowych i prowadzi oddziały w Polsce, Białorusi, Irlandii, Niemczech i Mołdawii. Przedsiębiorstwo specjalizuje się m.in. w transporcie dla branży odzieżowej, farmaceutycznej, przewozach towarów wysokowartościowych, transportach całopojazdowych i truckingu.

Legenda Feyenoordu i Liverpoolu gościem specjalnym

Ostatnie egzemplarze z liczącego 150 sztuk zamówienia ESA Trucks Polska przekazała firmie Boekestijn Transport Service podczas „wyjazdowego meczu” zorganizowanego na torze w Bednarach pod Poznaniem. Piłkarskie porównanie jest tu uzasadnione, ponieważ gościem specjalnym wydarzenia był legendarny bramkarz, związany – tak jak Boekestijn Transport Service – z Holandią.

– Boekestijn Transport Service to duża i prężna organizacja, w której jednak ciągle czuć ducha rodzinnej firmy założonej blisko trzy dekady temu. Wiemy to, bo współpracujemy z nimi od wielu lat. A w rodzinach świętuje się ważne momenty i sukcesy. W tym roku dostarczyliśmy im już 150 DAF-ów, więc chcieliśmy, by przekazanie tego jubileuszowego było wyjątkową niespodzianką dla Sjefa Boekestijna i ciekawym wydarzeniem dla jego pracowników. Dlatego jubileuszowy ciągnik przywiózł Jerzy Dudek, legenda piłkarskiej reprezentacji Polski, Liverpoolu i Feyenoordu Rotterdam, czyli klubu, któremu Sjef kibicuje od dziecka. Co ciekawe, pierwszym sezonem, w którym Sjef odwiedzał stadion De Kuip był 1998/99, kiedy to Feyenoord z Jerzym Dudkiem w składzie sięgnął po mistrzostwo Holandii – opowiada Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

Wydarzenie było także okazją do nakręcenia wyjątkowego filmu, w którym dyrektor operacyjny i kierowcy Boekestijn Transport Service oraz Jerzy Dudek mieli okazję zaprezentować się jako… zespół piłkarski podczas decydującego meczu.

Nowoczesne pojazdy dla czołowego gracza

– Już od samego początku swojej działalności rodzina Boekestijn mocno stawiała na wdrażanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. To jeden z czynników, który pozwolił im na tak dynamiczny i efektywny rozwój. Marka DAF towarzyszy im w tej drodze oferując coraz nowocześniejsze pojazdy i usługi. DAF XG – model nowej generacji naszych ciężarówek – to idealne rozwiązanie dla firm, które oczekują pojazdów wiodących we wszystkich kluczowych aspektach – bezpieczeństwie, wydajności i komforcie. Zamówienie aż 150 takich pojazdów w 2023 roku to potwierdzenie, że DAF-y spełniają najwyższe wymagania właścicieli i kierowców Boekestijn Transport Service – mówi Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

Tegoroczne zamówienie dla Boekestijn Transport Service obejmuje 150 ciągników siodłowych DAF XG sfinansowanych w ramach leasingu fabrycznego PACCAR Financial Polska. Klient zdecydował się na wersje napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Wiodący w klasie komfort pracy i wypoczynku zapewniają wyjątkowo przestronna kabina i klimatyzacja postojowa oraz fotele z pneumatyczną amortyzacją z wykończeniem Luxury (dla kierowcy) i Comfort (dla pasażera). Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa blokada drzwi Night Lock oraz alarm gazowy ostrzegający przed zagrożeniami jakie może wywołać sprzęt do gotowania.

Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej