Specjalna edycja DAF-a XG+ dla uczczenia 75️ lat produkcji ciężarówek

Wyjątkowa seria z okazji wyjątkowego wydarzenia Specjalna edycja DAF-a XG+ dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek DAF Trucks prezentuje jubileuszową wersję modelu DAF XG+ wyposażonego w funkcje premium, aby uczcić 75-lecie rozpoczęcia produkcji pojazdów ciężarowych. Firma DAF została założona w 1928 roku jako Hub van Doorne’s Machine Factory, a kilka lat później wyprodukowała swoje pierwsze, rewolucyjnie lekkie naczepy. W tym momencie już tylko krok dzielił przedsiębiorstwo od opracowania pierwszej ciężarówki DAF, która ujrzała światło dzienne w 1949 roku. Pojazd nie był niczym więcej niż tylko podwoziem z silnikiem, osłoną chłodnicy, hamulcami i układem kierowniczym. Stąd też początkowo klienci musieli nabywać kabinę od wyspecjalizowanych producentów karoserii.

Dziś rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Pojazdy DAF nowej generacji są nie tylko najbardziej wydajnymi i najbezpieczniejszymi ciężarówkami na rynku – również ich kabiny wyróżniają się komfortem i przestronnością. Wersja XG+, z kabiną oferującą imponujące 12,5 m3 przestrzeni, jest bez wątpienia flagowym modelem DAF.

DAF XG+ stanowi podstawę dla modelu z specjalnej edycji stworzonego dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek DAF. Pojazd jest wyposażony w drugi najmocniejszy wariant silnika PACCAR MX-13 (480 KM/355 kW), który opcjonalnie można doposażyć w hamulec silnikowy MX Engine Brake, uznawany za najskuteczniejsze tego typu rozwiązanie w branży pojazdów ciężarowych.

Aby zapewnić optymalną wydajność, każdy pojazd jest wyposażony w pełny pakiet aerodynamiczny obejmujący owiewki, osłony i fartuchy boczne. W połączeniu z systemem DAF Digital Vision i kamerami cyfrowymi Corner Eye (montowanymi w standardzie) gwarantuje to najlepszą aerodynamikę i najwyższą wydajność paliwową.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu komfortu model ze specjalne edycji jest wyposażony w luksusowe podgrzewane fotele obrotowe ze skórzaną tapicerką. Wysokiej klasy system audio z 8 głośnikami i subwooferem tworzy niezrównane efekty dźwiękowe. Oczywiście w tej wyjątkowej wersji DAF-a XG+standardowo montowana jest również leżanka o szerokości 80 centymetrów.

Każda ciężarówka z jubileuszowej serii jest dostarczana z atrakcyjnym pakietem kierowcy, który obejmuje między innymi blokadę nocną DAF Night Lock, kuchenkę mikrofalową, kompletny zestaw luksusowych dywaników podłogowych oraz hojnie wypełnioną torbę z gadżetami.

Pojazdy ze specjalnej edycji stworzonej dla uczczenia 75 lat produkcji ciężarówek DAF są pokryte lakierem w kolorze Silver Metallic, a unikatowe czarne i żółte paski symbolizują jubileusz produkcji DAF-ów. Efektowny wygląd dopełniają eleganckie obręcze Alcoa Dura-Bright.

DAF-y z tej wyjątkowej edycji można już zamawiać. Dostawy będą realizowane po sezonie letnim.

Unique DAF XG plus edition marks 75 years of truck production 01 (1)
DAF-75-years-of-trucks-from-Eindhoven-header-visual
DD_2424_5_Striping 75 years production_D-sign
Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej