Odkryj możliwości marki DAF! Wybierz swój segment!

Przypominamy, że DAF to  nie tylko transport międzynarodowy, ale również pojazdy do transportu odpadów budowlanych oraz przemysłowych, pojazdy dedykowane branży komunalnej oraz specjalistyczne rozwiązania.

Poniżej znajdziecie wszystko to czym może zaskoczyć Was marka DAF, a czego do tej pory  być może nie byliście świadomi. Zapraszamy do lektury oraz do kontaktu z naszymi profesjonalistami w zakresie tychże właśnie pojazdów.

 

BARTOSZ NOWICKI

ESA Trucks Polska Sp. z o.o.  filia Poznań

tel. 501 705 224

e-mail: b.nowicki@esatrucks.pl

woj. wielkopolskie

 

 

ADAM NOWETA

ESA Trucks Polska Sp. z o.o. filia Iłowa

tel.: 502-398-087

e-mail: a.noweta@esatrucks.pl

woj. lubuskie

 

 

ODKRYJ MOŻLIWOŚCI MARKI DAF ? WYBIERZ SWÓJ SEGMENT!

  •   Branża budowlana i odpady przemysłowe

Pojazdy ciężarowe wykorzystywane w branży budowlanej pracują non stop, a specjalistyczne zastosowania wymagają skomplikowanych zabudów. Pojazdy wyposażone w żurawie, betonomieszarki, wywrotki czy urządzenia hakowe w razie awarii nie są łatwe do zastąpienia. Właśnie z tego względu stworzono je z myślą o niezawodności, trwałości, a także możliwości pokonywania różnych nawierzchni, placów budowy czy terenów kopalnianych.

Pojazdy takie sprawdzają się na utwardzonych drogach i w warunkach terenowych, podczas podjeżdżania i zjeżdżania ze stromych wzniesień, podczas jazdy po nierównych nasypach, w otwartym terenie lub na trasach, których nie znajdziecie na mapie. W jednej chwili ciężarówka może po oś zanurzyć się w miękkim i grząskim błocie, aby za moment pokonywać nierówną nawierzchnię.

Krótko mówiąc, aby służyć w wymagającym segmencie transportu dla szeroko pojętego budownictwa, budowy dróg czy kopalni, pojazdy te muszą być zawsze sprawne i gotowe do drogi!

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction

 

 

  • Rozwiązania firmy DAF do transportu betonu

 W pojazdach do transportu betonu wykorzystuje się betonomieszarki lub zabudowy z pompą betonu. Oba typy zabudowy wykorzystuje się do wysoce specjalistycznego transportu, który cechują określone wymagania. Podwozie pod zabudowę z betonomieszarką jest przeznaczone do przewodu 8, 9, a nawet 10 m? betonu. Natomiast podwozie ciągnika może holować przyczepy z betonomieszarką o pojemności 10?12 m? betonu.

Firma DAF posiada w ofercie podwozia pod zabudowę i podwozia ciągnika, które w każdym przypadku umożliwiają idealną optymalizację masy zapewniającą wysoką ładowność, bez konieczności kompromisów w zakresie zasilania wodą lub sztywności zabudowy pod betonomieszarkę. Pompy betonu wymagają wytrzymałego systemu mocowania do zabudowy oraz przestrzeni na podwoziu na wysuwane nogi stabilizujące.

Ponadto konieczne jest zapewnienie odpowiedniej przystawki PTO oraz komunikacji pomiędzy pojazdem ciężarowym a zabudową. Jest to warunek bezpiecznego i wydajnego użytkowania całego zestawu. Firma DAF posiada w ofercie zoptymalizowane podwozie, szeroki wybór przystawek PTO, złączy aplikacyjnych i możliwości komunikacji pojazdu z zabudową, które razem tworzą optymalną platformę do montażu pompy betonu!

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction/Concrete

 

  • Rozwiązania firmy DAF do transportu piasku i żwiru

W segmencie transportu piasku i żwiru wykorzystuje się szereg różnych typów pojazdów. Firma DAF posiada w ofercie każde wymagane rozwiązanie, od małych bramowców po ciężkie wywrotki. Wśród dostępnych produktów użytkownicy znajdą zarówno lekkie i wszechstronne pojazdy LF, jak również ciężkie pojazdy budowlane przeznaczone do intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach terenowych.

Zaprojektowane z myślą o wytrzymałości i trwałości. Dzięki umieszczonemu w kabinie przygotowaniu do montażu zaworu sterującego wywrotem oraz przygotowaniu pod tylny zawias wywrotki, podwozie DAF CF Construction idealnie nadaje się nawet do najtrudniejszych zadań. Prosta oś przednia zapewnia duży kąt natarcia i maksymalny prześwit nad podłożem, minimalizując tym samym ryzyko uszkodzeń.

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction/Sand-and-gravel

 

  • Rozwiązania firmy DAF do transportu materiałów budowlanych

Dystrybucja materiałów budowlanych, takich jak cegły, kamienie i stalowe blachy wymaga wykorzystania różnych pojazdów, które cechuje wytrzymałość i wszechstronność. Wieloosiowe podwozia pod zabudowę i ciągniki z naczepami niskopodłogowymi doskonale sprawdzają się w transporcie ciężkich materiałów budowlanych lub dużych, prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych.

W wielu przypadkach ciężki dźwig załadunkowy montuje się za kabiną. Pojazdy firmy DAF z tego segmentu dostępne są z szeroką gamą dedykowanych konfiguracji osi. Ponadto obciążenie osi wynoszące do 10 ton z przodu i do 26 ton dla zespołu dwóch, tylnych napędzanych osi podwójnych ogranicza ryzyko przeciążenia do minimum. Możliwe jest również zamówienie dodatkowych funkcji, dzięki którym każdy pojazd jest w pełni przygotowany do wyzwań codziennej pracy na placach budowy.

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction/Building-materials

 

  • Rozwiązania firmy DAF w obszarze odpadów przemysłowych

 Pojazdy do obsługi odpadów przemysłowych musi cechować nadzwyczajna trwałość i uniwersalność. Wykorzystywane w tym obszarze typy zabudów to bramowce do lekkich pojazdów i podnośniki hakowe w przypadku ciężkich pojazdów, które często wyposaża się w dźwig. Ciągniki łączy się zwykle z solidnymi przyczepami, które sprawnie pokonują wyboje i hałdy powstające podczas ładowania złomu, papieru, drewna, śmieci i innych odpadów przemysłowych.

Inne cechy pozwalające sprostać codziennym wymaganiom pracy z odpadami przemysłowymi to trwałe zawieszenie, odpowiednie obciążenie osi, zaawansowany układ kontroli stabilności pojazdu, systemy bezpieczeństwa i szeroka gama przystawek PTO.

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction/Industrial-waste

 

  • Rozwiązania firmy DAF do transportu sprzętu budowlanego

Transport sprzętu budowlanego i maszyn budowlanych wymaga pojazdów, które będą w stanie wytrzymać duże obciążenia osi i mieć odpowiednie własności jezdne do pracy na nieutwardzonych placach budowy.Podwozia pod zabudowę z tego segmentu to głównie nadwozia platformowe, które niekiedy wyposaża się w mały dźwig, ewentualnie podwozia z zabudowanym dużym dźwigiem. Ciągniki łączy się zwykle z przyczepami niskopodwoziowymi do transportu maszyn budowlanych różnych rozmiarów. Obciążenia osi dochodzą do 9 ton w przypadku osi przedniej i 26 ton w przypadku zespołu dwóch, tylnych napędzanych osi podwójnych. Pojazd można dostosować wieloma różnymi rozwiązaniami, które idealnie dopasują go do realizowanego zadania.

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Construction/Building-equipment

 

  • Segment komunalny

Pojazdy komunalne często jeżdżą w zatłoczonych, miejskich środowiskach, gdzie wąskie uliczki są częstym widokiem. Oznacza to, że zwrotność i bezpieczeństwo są ważnymi cechami każdego pojazdu używanego w segmencie komunalnym. Inną typową cechą pojazdów komunalnych jest szeroka gama zastosowań, a co za tym idzie, stosowanych zabudów. Dlatego elastyczny układ komponentów podwozia jest niezwykle ważny, aby umożliwić łatwy proces zabudowywania.

Firma DAF oferuje szeroką gamę pojazdów, które doskonale nadają się do zastosowań komunalnych. Dzięki wydajnym i solidnym układom napędowym, wygodnym kabinom z doskonałą widocznością oraz dużej i profesjonalnej sieci dealerów gwarantowany jest niski całkowity koszt posiadania. Produkty i usługi firmy DAF koncentrują się na wysokim poziomie niezawodności, dzięki czemu klienci mogą korzystać z maksymalnego czasu sprawności i gotowości do wykonywania zadań.

Troska o środowisko stała się również priorytetem dla gmin i powiatów. Ponieważ, aby dać dobry przykład branży i zapewnić swojej społeczności przyjazne dla środowiska i zdrowe miejsce do życia, gminy wykazują duże zainteresowanie pojazdami niskoemisyjnymi i stosowaniem najnowszych ?zielonych? technologii. Pod tym względem firma DAF jest interesującym partnerem, oprócz swoich silników wysokoprężnych spełniających najnowszą normę emisji spalin EURO 6, wszystkie silniki we wszystkich pojazdach DAF są również przygotowane do zasilania hydrorafinowanym olejem roślinnym (HVO) inaczej zwanym ?niebieskim” olejem napędowym lub mieszanką B20 / B30 zwykłego oleju napędowego z biodieslem. To jeszcze bardziej ogranicza emisję substancji szkodliwych. Diesla HVO i biodiesla można stosować w każdym nowoczesnym pojeździe DAF bez konieczności dokonywania jakichkolwiek regulacji czy zmian w pojeździe. Oprócz silników wysokoprężnych firma DAF oferuje również w pełni elektryczne wersje niektórych modeli. Dobrym przykładem jest CF FAN, który może być dostarczony w wersji w pełni elektrycznej i jest świetną platformą do np. zbiórki śmieci, opróżniania zbiorników na nieczystości płynne czy wykorzystania jako pojazd ogólnego przeznaczenia.

Więcej informacji: https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications?segment=sluzby-komunalne

 

  • Rozwiązania DAF do transportu ładunków specjalnych  

Istnieje wiele różnych rodzajów specjalnych zastosowań transportowych ? począwszy od holowania uszkodzonych pojazdów i transportu tarcicy dla przemysłu drzewnego po transport ładunków ponadgabarytowych. Jest jednak pewna rzecz, która łączy te zastosowania ? wszystkie one wymagają odpowiednio dostosowanych pojazdów ciężarowych, które w tym bardzo wymagającym segmencie rynku może dostarczyć DAF.

Dzięki niemal nieograniczonej liczbie możliwych konfiguracji podwozia, układów napędowych, mocy silnika, kabin oraz przystawek PTO do zasilania podnośników i żurawi, DAF może dostarczać rozwiązania skrojone na miarę potrzeb. Konfiguracja pojazdu w tym segmencie rozpoczyna się od dokładnego określenia jego przeznaczenia. Jakie wymagania będą mu stawiane? Dealer DAF wykorzystuje te informacje, by wspólnie z klientem zdecydować, jak powinien wyglądać idealny pojazd ciężarowy. Wszystkie czynności są wykonywane przy użyciu zaawansowanego oprogramowania i systemów.

W zależności od wymagań dotyczących użytkowania pojazdu klient może wybrać stosunkowo lekkie lub bardzo ciężkie podwozie. Z napędem na jedną oś do holowania samochodów lub z układem posobnym dwóch osi napędzanych do załadunku drewna w lesie. Dwie osie przednie lub dodatkowe sterowanie osi tylnej sprawdzą się, gdy za kabiną jest zamontowany żuraw. Bez względu na zastosowanie, możesz liczyć na firmę DAF ? swojego partnera w biznesie.

DAF oferuje również szeroki zakres usług gwarantujących maksymalną niezawodność działania: gęstą sieć fachowych dealerów w całej Europie, najwyższej klasy obsługę w zakresie części zamiennych za pośrednictwem PACCAR Parts, kompleksowe umowy na naprawy i serwis DAF Multisupport, a także opcje finansowania, które ? podobnie jak w przypadku Twojego pojazdu ciężarowego ? zostały opracowane pod kątem określonych wymagań klientów.

Więcej informacji:  https://www.daftrucks.pl/pl-PL/Applications/Specials

Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej