#IAA2022 Nowa generacja pojazdów DAF XD?

Przyszłość dystrybucji i transportu specjalistycznego rozpoczyna się wraz z wprowadzeniem na rynek nowej generacji pojazdów DAF XD. Ta całkowicie nowa seria pojazdów ciężarowych wyznacza pionierskie standardy w zakresie jakości, bezpieczeństwa, wydajności oraz komfortu kierowcy i jest w pełni przygotowana do bezemisyjnych układów napędowych. Pojazdy nowej generacji DAF serii XD zostaną zaprezentowane we wrześniu na targach IAA, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech

 

DAF zapowiada wprowadzenie serii DAF XD ? zupełnie nowej generacji pojazdów dystrybucyjnych i użytkowych, którą zaprezentuje na targach IAA we wrześniu.

Pojazdy nowej generacji DAF XD zostały opracowane z wykorzystaniem platformy, której przyznano tytuł ?Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2002?, stosowanej również w wielokrotnie nagradzanych pojazdach ciężarowych serii XF, XG oraz XG? do transportu długodystansowego. Wysokiej klasy wyposażenie, w tym wiodące w branży właściwości aerodynamiczne i układy napędowe, wygodna pozycja siedząca, a także doskonałe spasowanie i wykończenie elementów, będą od teraz dostępne również w segmencie pojazdów dystrybucyjnych i specjalistycznych.

Bezpieczeństwo

Aby uzyskać najlepsze w klasie bezpośrednie pole widzenia, które ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach miejskich, pojazdy XD nowej generacji DAF wyposażono w przednią szybę o znaczącej powierzchni oraz szyby boczne z bardzo nisko poprowadzoną dolną krawędzią okien. Jeszcze bardziej optymalne pole widzenia zapewniają nisko położona kabina oraz opcjonalne okno widoku na krawężnik. Wyjątkowe systemy DAF Corner View oraz DAF Digital Camera System gwarantują rewelacyjną widoczność pośrednią.

Wydajność

Wiodące w klasie zużycie paliwa i niska emisja CO2 są możliwe między innymi dzięki doskonałej aerodynamice kabiny, nowemu układowi napędowemu z silnikami PACCAR MX-11 i zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy. System DAF Connect do zarządzania flotą pozwala zaoszczędzić czas dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania. Szeroka dostępność przystawek odbioru mocy i modułów mocowania przyczynia się do uzyskania najwyższej w klasie łatwości zabudowania dla wytwórców zabudów.

Komfort kierowcy

Model XD nowej generacji DAF zapewnia kierowcy niespotykaną łatwość zajmowania miejsca w kabinie oraz niebywałe poczucie komfortu w przestronnej kabinie o całkowitej kubaturze niemal 10 m3. Bezkonkurencyjnie szeroki zakres regulacji fotela i kierownicy gwarantuje najlepszą pozycję siedzącą za kierownicą w tym segmencie. Efektowna i niezwykle ergonomiczna deska rozdzielcza jest wyposażona w bardzo czytelne i w pełni cyfrowe zestawy wskaźników. Omawiany pojazd zapewnia dodatkowy komfort jazdy i prowadzenia dzięki zupełnie nowej konstrukcji przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny oraz zawieszenia tylnej osi. W efekcie nowy model XD to nie tylko spełnienie marzeń w zakresie warunków pracy i życia ? to także czysta radość z jazdy.

Gotowe na przyszłe wyzwania

Pojazdy nowej generacji pojazdy DAF XD będą dostępne równolegle z najpopularniejszymi, najbardziej wszechstronnymi pojazdami ciężarowymi z serii DAF CF do dystrybucji i zastosowań specjalnych. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na jesień 2022 r. Platforma DAF XD jest oczywiście w pełni przygotowana do obsługi wszystkich rodzajów układów napędowych, z uwzględnieniem alternatywnych rozwiązań w tym zakresie.

Skontaktuj się z nami
ESA Trucks Polska Sp. z o.o.
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
Sprawdź ofertę
Dalej